3.5/5 - (22 امتیاز)
 • کول گذاری چاه فاضلاب تهران

خدمات شرکت سریع کاران

حفاری چاه فاضلاب

حفاری چاه

حفاری چاه فاضلاب به صورت دستی و مکانیزه انجام می گیرد این شرکت با داشتن با تجربه ترین مقنی کاران آماده حفر چاه فاضلاب می باشد هر ساختمانی نیاز به … 

تخلیه چاه

تخلیه چاه

این شرکت با داشتن انواع تانکر کوچک و بزرگ آماده خدمات رسانی به همشهریان گرامی می باشد تخلیه چاه اگر توسط افراد بی تجربه انجام بگیرد باعث ایجاد مشکلاتی …

لوله بازکنی پاسداران

لوله بازکنی

یکی از مهمترین خدمات  شرکت سریع کاران لوله بازکنی می باشد انتخاب شرکت خوب در زمینه لوله بازکنی این است که صداقت در گفتار و همچنین تخصص و تجربه در …

شماره تماس

0912-885-23-27

شماره تماس

0919-655-91-20

لایروبی چاه فاضلاب

لایروبی چاه یکی از عملیاتهای مخصوص چاه است که در آن بخشهای مختلف چاه را پاکسازی کرده و اقدام به لایروبی آن می کنند. لایروبی چاه به مانند …

تشخیص ترکیدگی

تشخیص ترکیدگی لوله

تا حالا شده فکر کنید که دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله و دستگاه نشت یاب چگونه کار می کند و آیا مورد اطمینان است این دستگاه دارای تشخیص ترکیدگی …

حفاری چاه فاضلاب تهران

کول گذاری چاه

کول گذاری یکی از خدمات شرکت های تخلیه چاه است که در آن با استفاده از کولهای سیمانی برای چاه ستون درست می کنند.با انجام کول گذاری چاه …

کول گذاری چاه فاضلاب تهران

کول گذاری چاه فاضلاب تهران جزء اصلی ترین خدمات شرکتهای تخلیه چاه به شمار می رود. شرکتهای تخلیه چاه بعد از حفر چاه و یا جهت مستحکم سازی چاه از روش کول گذاری استفاده می کنند. بسیاری فکر می کنند کول گذاری چاه و نوسازی چاه کار ساده ای می باشد اما باید به این نکته توجه کرد که این کار به آن سادگی هم فکر می کنند نیست.

کول گذاری چاه فاضلاب تهران

کول گذاری چاه فاضلاب تهران

کول گذاری چاه فاضلاب تهران امری تخصصی و تجربی است. باید در این کار تجربه و تخصص داشت تا بتوان آن را انجام داد. بسیاری از شرکتهای تخلیه چاه وجود دارند که این تخصص را ندارند و این کار را نیز انجام نمی دهند. البته بسیاری نیز وجود دارند که این تخصص را ندارند ولی کار را انجام می دهند. کار شرکتهای تخلیه چاه که تخصص کول گذاری و ترمیم چاه را ندارند بسیار اشتباه است.

در صورتی که آنها کار را به درستی انجام ندهند ممکن است پس از مدتی باعث ریزش چاه شده و جان ساکنین را به خطر بی اندازد.شرکت سریع کاران یکی از بهترین ارائه کننده گان کول گذاری چاه تهران میباشد.این شرکت آماده عقد قرارداد با کلیه سازمانهای دولتی و خصوصی می باشد. این شرکت برای کول گذاری چاه از مقنی با تجربه و ماششین نیسان و خاور استفاده می کند

در واقع­­­­­­­ طوقه چینی عملی است که در ان برای استحکام دهانه چاه(فاضلاب و اب) از ارتفاعی حساب شده توسط اجر مخصوص دورچینی انجام می شود.این دور چینی توسط ملات و سیمان تا دهانه ی چاه ادامه می یابد طوقه حالتی گلدانی (کله قندی) دارد و به دهانه ی چاه استحکام قابل توجهی می بخشد.تعیین طول طوقه چینی براساس تجربه مغنی وجنس خاک دهانه ی چاه می باشد.

خاک های نزدیک دهانه چاه از ان جهت که به سطح زمین نزدیک می باشند بسیار سست تر از خاک های ته چاه و انباره ی چاه هستند.عواملی زیادی ایمنی دهانه ی چاه را به خطر می اندازند در صورت استحکام نبخشیدن به دهانه ی چاه خطر ریزش چاه فاضلاب و یا اب شما را تهدید می کند.

انواع کول گذاری چاه فاضلاب

۱ – کول مخصوص میله چاه:

این نوع کول از جنس سیمان بوده که دون آن از سیم و میله های آهنی استفاده شده. قطر این نوع کول ها از ۵۰ تا ۱۴۰ سانت میشود و بسته به قطر میله چاه از آن استفاده میشود.

کول گذاری میله چاه فاضلاب

کول گذاری میله چاه فاضلاب

به فرض مثال برای چاهی با قطر میله ۷۰ باید از کول ۶۰ استفاده کرد . این کول ها را از ته میله بعد از محکم کردن جای اولین کول با سیمان روی هم میچینند تا به سر چاه برسد. پشت کول یعنی فضای خالی باقی مانده را با خاک و نخاله پر کرد. این بلوک ها مانع میشود که خاک دیواره با ریزش آب شسته و ریزش کند و استحکام چاه را صد در صد افزایش می هد. وجود کول در میله در جذب چاه چندان اثر منفی ندارد و بهتر است هر چاه فاضلابی را کول گذای در میله انجام دهیم.

۲– کول مخصوص انباری چاه:

این نوع کول هم اندازه های مختلفی دارد که بیشترین استفاده آن در انباری چاه است که به شکل چادری حفر میشود. این کول ها را هم از ته انباری به دقت به صورت ایستاده پشت سر هم میچینند تا در صورت ریزش احتمالی چاه از آن جلوگیری کند. چاه هایی که میله آن ها کول گذاری شده بهتر است که برای بستن درب چاه آن از دریچه چدنی استفاده کنیم . چون با وجود دریچه چدنی کار تخلیه چاه با کمترین زحمت و هزینه انجام میشود.

کول گذاری انباره چاه فاضلاب

البته در نظر داشته باشید که اگر مقنی نظر داد که کول نیاز نیست و یا مطمین هستید منطقه ای که چاه حفر کرده اید خاک ریزشی ندارد ، از کول استفاده نکنید. چون چاه فاضلاب باید خاصیت جذب آب داشته باشد و اگر کول استفاده کنیم دیواره چاه را سیمانی کرده ایم و این کار به شدت قدرت جذب آب چاه را کاهش می دهد.

علت انجام کول گذاری چاه فاضلاب تهران

خانه های قدیمی زیادی هست که چاه ها در داخلشان حفر شده این چاه ها به دلیل قدمتی که دارند ممکن است در اثر عامل زیست محیطی دچار تخریب شود و فرو بریزند، برای اینکه از وجود این مشکلات احتمالی پیشگیری کنیم بایستی آنها را مرمت و بازسازی کنیم ، برای بازسازی آنها می توانیم از میله های سیمانی استفاده کنیم تا از ریزش و فرو ریختن آن جلوگیری کند

 • ساختمان های قدیمی بسیاری وجود دارند که عمر چاه آنها بیش از سی سال است.
 • این چاه ها هر لحظه امکان ریزش دارند.
 • چاه های قدیمی، کهنه و در حال ریزش را باید ترمیم کرده و به چاه نو تبدیل نمود.
 • اگر چاه مقدار کمی از میله خود را از دست داده باشد، می توان آن را ترمیم و کول گذاری کرد.
 • اما اگر قسمت زیادی از آن ریزش کرده و تخریب شده باشد دیگر این امکان وجود ندارد.
 • در این صورت باید چاه را پر کرده و چاه جدیدی حفر نمود.
 • چاه هایی که امکان ترمیم و نوسازی دارند باید در آنها کول نصب شود.
 • این عمل راه درمان چاه و کاهش خطر ریزش آن است.
 • شرکت های تخلیه چاه و متولیات امر چاه با کول گذاری چاه های کهنه و قدیمی از ریزش آنها جلوگیری می کنند.

متراژ کول های چاه فاضلاب

کول گرد به قطر های ۶۰-۷۰-۸۰-۹۰-۱۰۰ سانتی متر تولید می گردد.که قطر هر طرف بتنی ان ۵ سانتی متر و ارتفاع ان ۲۵ سانتی متر است که هر ۴ قالب برابر یک متر می باشد. که بنا به قطر میله چاه کنده شده توسط مقنی مورد کاربرد دارد برای تقویت کول چه گرد و چه انباری از تسمه های فنری عدل بندی استفاده می گردد .که در صورت ترک بر داشتن کول در هنگام حمل و تخلیه با خاصیت فنری که تسمه از خود بروز می دهد حالت هندسی کول تا زمان کارگزاری حفظ شود.

دوستان زیادی اظهار تمایل دارند که از کول هایی استفاده کنند که از میلگرد در انها بجای تسمه استفاده شود لیکه به دلیل انکه قیمت میلگرد به روز و بسیار بالا می باشد به دلایل اقتصادی مقرون به صرفه نیست ضمن انکه خمکاری میلگرد و بستن دو سر ان نیز برای قرار دادن در قالب کول چالش زمانی زیادی برای سازنده ایجاد می نماید پس در کل عمل تولید کول با میلگرد به صرف و صلاح نیست.

نکات مهم در بارگیری کول های سیمانی

کول میله ۶۰سانتی در هر خاور ۲۵ متر و در نیسان ۱۰متر قابل بارگیری است .

کول میله ۷۰سانتی در هر خاور۲۵ متر و نیسان۱۰متر قابل بارگیری است.

علت کول گذاری چاه فاضلاب

در روش کول گذاری چاه فاضلاب تهران و طوقه چینی چاه فاضلاب، کول هایی از سیمان درست میکنن و کول ها رو طوری میذارن که دور چاه رو کاملا بپوشونه. کول های گذاشته شده با افزایش استحکام بدنه چاه، از ریزش چاه جلوگیری میکنن، با این کار علاوه بر افزایش عمر چاه، چاه فرسوده مثل روز اول کارایی داره. البته از کول ها در ساختن قنات نیز استفاده میکنن، به این صورت که تونل های قنات رو با کول محکم میکنن.

کول گذاری چاه به چه منظور انجام میشود؟

خونه هایی که عمر چاه اونا بیشتر از ۳۰ سال هست، هر لحظه ممکنه ریزش کنن. دو حالت برای چاه های قدیمی وجود داره، یا چاه کمی از میله خودش رو از دست داده و میشه چاه رو کول گذاری کرد و یا خیلی ریزش کرده و کاملا خراب شده، در اینصورت باید چاه رو پر کرد و بجای اون چاه دیگه ای حفر کرد. چاه هایی رو که میشه ترمیم کرد افراد فنی کار با تخلیه چاه و کول گذاری، چاه رو بازسازی میکنن. در حالت کلی استفاده از کول داخل چاه مناسبه و منفعت های زیادی داره، چون علاوه بر جلوگیری از ریزش خاک، از ورود خاک به داخل آب جلوگیری میکنه.برای کول گذاری دهانه چاه رو باز میکنن و کول ها رو یکی یکی داخل چاه میذارن. این کار رو از پایین تا بالا انجام میشه.

کولهای سیمانی برای چاه ستون درست می کنند و از ریزش آن جلوگیری می کنند. عملیات کول گذاری جهت جلوگیری از ریزش دیواره چاه و تخریب آن صورت می گیرید. با کول گذاری چاه می توان جلوی ریزش چاه را گرفت و آن را نو سازی کردچاه ها هر لحظه امکان ریزش دارند. چاه های قدیمی، کهنه و ریزشی را باید ترمیم کرده و به چاه نو تبدیل کرد. البته اگر امکان آن وجود داشته باشد. اگر چاه مقدار کمی از میله خود را از دست داده باشد، می توان آن را ترمیم کرده و کول گذاری کرد. اما اگر قسمت زیادی از آن ریزش کرده و تخریب شده باشد دیگر این امکان وجود ندارد و باید چاه را پر کرده و چاه جدیدی حفر کرد.

چاه هایی که امکان ترمیم و نوسازی را دارند باید کول گذاری شوند. کول گذاری چاه راه درمان چاه و کاهش خطر ریزش چاه است. شرکتهای تخلیه چاه و متولیات امر چاه با کول گذاری چاههای کهنه و قدیمی از ریزش آنها جلوگیری می کنند. به این ترتیب است که چاههای کهنه و ریزشی به چاه نو تبدیل می شوند.برای آگاهی بیشتر با شرکت تماس گرفته تا همکاران ما راهنمایی های لازم را به عمل آورند.تخصص در انجام خدمات فنی و ارائه بهترین خدمات شعار ماست.

تفاوت کول میلگرد و کوله تسمه دار:

افراد زیادی تمایل دارند که از کولهای میلگرد دار به جای کولهای دارای تسمه استفاده کننداما چون قیمت میلگرد بالاتر می باشد استفاده از کول میلگرد دار مقرون به صرفه نیست. ضمن اینکه خمکاری میلگرد و بستن دو سر آن نیز برای قرار دادن در قالب کول زمان زیادی جهت تولید صرف می‌کند. بنابراین در کل تولید کول با میلگرد به صرفه نیست.

نکته مهم در کول گذاری چاه تهران

استفاده از کول بتنی باید توسط مغنی و متخصص حفر یا نوسازی چاه انجام شود و با تصمیم وی باید کول ها انتخاب و نصب شود زیرا استفاده از کول نامناسب می توان عملیات کول گذاری را بی تاثیر کرده و در جلوگیری از ریزش چاه بی فایده باشد. به هر صورت برای نوسازی چاه ها از کول چاه استفاده می شود.

اگر چاه فاضلاب شما قدیمی شده و قصد دارید آنرا نوسازی کنید با ما تماس بگیرید. ما با استفاده از تکنسین های ماهر در زمینه حفر چاه بهترین روش را برای نوسازی چاه شما انتخاب می کنیم و در صورت لزوم از کول های فاضلاب برای این کار کمک میگیریم.

 • اطلاع رسانی آنلاین

  یکی دیگر از مهمترین خدمات شرکت سریع کاران مشاوره در زمینه خدمات دهی بصورت آنلاین و همچنین از طریق حضوری و تلفنی برای انجام کار می باشد

 • زمان بندی دقیق

  وقت شما گرانبها و ارزشمند است، ما با برنامه ریزی دقیق نسبت به انجام کار در کوتاه ترین زمان ممکن می پردازیم و نسبت به آن متعهد هستیم.

 • همفکری و مشارکت

  یکی از خدمات شرکت سریع کاران در انجام کار مشارکت و همفکری می باشد که در انجام پروژه های بزرگ برای انجام هر چه بهتر کارها با کارشناسان مشارکت می کند

 • رضایت مندی

  میزان رضایتمندی مشتریان گرامی از کار انجام شده اولین اولویت شرکت خدماتی و مهندسی سریع کاران می باشد که شعار ما رضایتمندی بیشتر = مشتری بیشتر

 • حق الزحمه

  نحوه پرداخت حق الزحمه و همچنین میزان پرداخت بصورت توافقی و بر اساس میزان کار انجام شده می باشد که ملاحظه رضایت قلبی و رعایت انصاف اولویت ماست.

 • پیشرو در موفقیت ها

  این شرکت با توجه به داشته افراد متخصص و با تجربه بیشترین موفقیت ها را کسب نموده است که این موضوع نشان دهنده میزان توجه ما می باشد.

 • سرعت انجام کار

  سرعت انجام کار یکی از مهمترین الویت ما در خدمات دهی می باشد این شرکت می کوشد تا کار را سریع انجام دهد ولی با بهترین کیفیت خدمات دهی