Rate this post
 • تشخیص ترکیدگی لوله پاکدشت با دستگاه

 • تشخیص ترکیدگی لوله پاکدشت با دستگاه

خدمات شرکت سریع کاران

لوله بازکنی پاسداران

لوله بازکنی

یکی از مهمترین خدمات  شرکت سریع کاران لوله بازکنی می باشد انتخاب شرکت خوب در زمینه لوله بازکنی این است که صداقت در گفتار و همچنین تخصص و تجربه در …

تخلیه چاه

تخلیه چاه

این شرکت با داشتن انواع تانکر کوچک و بزرگ آماده خدمات رسانی به همشهریان گرامی می باشد تخلیه چاه اگر توسط افراد بی تجربه انجام بگیرد باعث ایجاد مشکلاتی …

حفاری چاه فاضلاب

حفاری چاه

حفاری چاه فاضلاب به صورت دستی و مکانیزه انجام می گیرد این شرکت با داشتن با تجربه ترین مقنی کاران آماده حفر چاه فاضلاب می باشد هر ساختمانی نیاز به …

شماره تماس

0912-255-0451

شماره تماس

0912-885-2327

شماره تماس

0919-655-9120

رفع نم و بوی فاضلاب

یکی از عواملی که با عث ایجاد رفع نم و بوی فاضلاب تهران می شود گرفته بودن لوله های ساختمانی می باشد. که این گرفتگی ممکن است در حمام …

آموزش باز کردن توالت فرنگی

نصب توالت فرنگی

در مرحله اول درب فرنگی را روی آن نصب می کنید و بعد شیر پیسوار فرنگی را نصب کرده و شلنگ رابط را به توالت فرنگی متصل می کنید. به دلیل اینکه بعد …

ویژگی های شرکت ما

سرعت در انجام کار و انجام کار بصورت عالی

داشتن بروز ترین تجهیزات و ابزارها جهت انجام کار

تلاش برای حفظ و رضایت مشتری

انجام کار بصورت شبانه روزی و 24 ساعته

رعایت انصاف و عدالت در گرفتن دستمزد

رعایت تمامی مقررات و قوانین شرکتها

لوله بازکنی با فنر

یکی از مطمئن ترین روش برای رفع گرفتگی انواع لوله های فاضلاب

دستگاه تراکم هوا

زمانی که شدت گرفتگی زیاد باشد و همچنین جهت توالت فرنگی

لوله بازکن دستی

زمانی که گرفتگی لوله بصورت جزئی باشد از این روش استفاده می شود

واتر جت

جهت استفاده در شرکت ها و لوله های بسیار بزرگ بکار می رود

با مواد شیمیایی

باز کردن لوله فاضلاب با استفاده از لوله بازکن های خانگی

تشخیص ترکیدگی لوله در پاکدشت با دستگاه

تشخیص ترکیدگی لوله پاکدشت با دستگاه و نشت یابی و بدون تخریب امروزه یکی از خواسته های اصلی مالکان منازل می باشد زیرا استفاده از روش های سنتی مستلزم صرف وقت و هزینه بسیار و همچنین تخریب قسمت هایی از بنا است که نمی تواند راهکار مناسبی باشد.

تشخیص ترکیدگی لوله پاکدشت در دنیای امروز با روش های سنتی و بدون ابزار مخصوص دیگر منسوخ شده است زیرا استفاده از این روش ها نیازمند صرف وقت و هزینه بسیار است .

تشخیص ترکیدگی لوله پاکدشت با دستگاه

تشخیص ترکیدگی لوله پاکدشت با دستگاه

شما باید از خود بپرسید آیا این شیوه های سنتی نشت یابی لوله آن هم با آن هزینه گزاف برای تعمیرات و لوله کشی های مجدد واقعا صحیح و به سود شماست ؟ اگر می توانستید پیش از بروز خسارات جدی به بنا و در مراحل اولیه نشتی لوله ها را با دستگاه نشت یاب بررسی و اقدامات پیشگیرانه را انجام می دادید بهتر و به سود شما نبود ؟

متاسفانه سیستم لوله کشی و فاضلاب در بسیاری از مناطق کشور ما قدیمی و بر اساس متدهای منسوخ شده صورت گرفته است که همین امر احتمال خرابی و پوسیدگی لوله ها ، نشتی لوله ها و دیگر مشکلات تاسیساتی و بنایی را زیاد می کند بنابراین توصیه می شود لوله های پوسیده و شکسته شده را تعویض و یا تعمیر کنید .

در همین رابطه می توانید از خدمات تعمیرات لوله کشی ساختمان سریع کاران استفاده کنید .

همچنین گرفتگی لوله ها با مواد سخت و وارد آمدن فشار زیاد بر لوله ها یکی از دیگر از دلایل شکستگی و نشتی لوله ها می باشد که اگر به موقع نسبت به ” لوله باز کنی با دستگاه “ اقدام نکنید می تواند منجر به بروز نشتی و شکستگی در نقاطی از لوله شود .

وجود نشتی در لوله ها را اگر جدی نگیریم و به موقع نسبت به برطرف کردن مشکل اقدام نکنیم می تواند منجر به بروز خسارات فراوان به بنا شود که مهم ترین و معمول ترین اثر آن به وجود امدن نم در سقف ، دیوار و سرویس ها و یا حمام می باشد، ریزش گچ دیوارها، بوی نامطبوع نم دیوار و سقف، هدر رفت آب، تحمیل هزینه ی اضافی بابت آب بها نیز از دیگر آثار ترکیدگی لوله ها می باشد .

بهترین راه حل پیشگیرانه در اولین قدم برای ترکیدگی لوله ها آن است که ما برخی از جنبه های اقدامات پیشگیرانه را تا جایی که لوله ها در دسترس ما هستند را مثل پوشاندن مخزن آب سرد که اغلب اوقات فراموش می شود با عایق لوله انجام دهیم ولی دو مسئله وجود دارد:

اول اینکه مهم نیست که تا چه میزان پیشگیری برای ترکیدگی لوله ها انجام شود ، گاهی وقت ها به دلایل متفاوت فرسایش لوله ها موجب ترکیدگی لوله ها می شود و زمانی که شما متوجه ترکیدگی لوله ی خود شوید ، کاری از دست شما برنمیاید و این کاملا فاجعه ای را برای شما و خانواده تان ایجاد میکند .

مسئله ی دوم هم این است که این راه حل کاملی برای جلوگیری از ترگیدکی لوله ها نیست زیرا شما در بیشتر سطوح به طور مثال در زیر زمین برای بررسی به لوله ها دسترسی ندارید تا اقدامات پیشگیرانه انجام دهید و اینجاست که شما نیازبه بررسی وضعیت لوله ها ، سرویس دهی سیستم گرمایش مرکزی خود و یا حتی تشخیص ترکیدگی لوله ها با دستگاه توسط لوله کش پیدا می کنید.

نشت یابی لوله با دستگاه در پاکدشت چطور انجام می شود ؟

بهترین امتیاز دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله در پاکدشت، شناسایی دقیق محل ترکیدگی لوله بدون نیاز به تخریب و کندن نقطه ی مورد احتمال در کمترین زمان ممکن است که درحقیقت این روش بسیار مفید یعنی تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در واقع با توجه به هزینه سنگین بررسی و بازسازی محل ترکیدگی لوله، صرفه جویی اقتصادی کاملا مناسبی است.

دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله پاکدشت با دستگاه در حقیقت بر اساس امواج کار میکند. دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله یا نشت یاب به کمک گیرنده ای قوی و فوق حساسی که دارد حتی کوچک ترین امواجی بر اثر ترکیدگی لوله و یا نشت لوله ایجاد شده را دریافت کرده و شناسایی میکند آن هم بدون نیاز به تخریب و بررسی مستقیم ترکیدگی لوله ها را شناسایی میکند.

انواع دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله در پاکدشت :

• تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه آکوستیک شبکه آب

• تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه رادیویی شبکه آب

• تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه آکوستیک عقربه ای

• تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه آکوستیک تمام دیجیتال PICO

دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله آب یا نشت یاب لوله آب در پاکدشت چیست؟

این دستگاه صدای حاصل از جریان آب که هنگام شکستگی یا ترکیدگی لوله آب ایجاد میشود را با استفاده از گیرنده ای که روی سطح (مثلا کف حمام یا…) قرار می گیرد تشخیص داده و به ما کمک میکند که بتوانیم محل دقیق ترکیدگی لوله آب را تشخیص داده و بدون تخریب کار عیب یابی لوله را انجام دهیم.(البته جنس لوله و میزان ترکیدگی لوله و فشار آب در عیب یابی با دستگاه موثرند و ترکیدگی باید به گونه ای باشد که صدای نشت آب به دستگاه برسد)

مزایای استفاده از دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله در پاکدشت چیست؟

بزرگترین مزیت استفاده از دستگاه نشت یابی لوله آب در پاکدشت این است که پیدا کردن دقیق محل ترکیدگی لوله بدون تخریب و کندن محل انجام میشود که این امر بسیار دارای اهمیت است خصوصا بابت هزینه ی بازسازی محل و البته صرفه جویی در وقت و انجام شدن کار در حداقل زمان.

نشت یابی لوله در پاکدشت با دستگاه

نشت یابی لوله در پاکدشت با دستگاه

دوباره تکرار می کنم : استفاده از دستگاه های تشخیص ترکیدگی لوله پاکدشت مزایای بسیاری دارد که مهم ترین آن عدم تخریب بنا جهت تشخیص محل ترکیدگی می باشد که خود مشکلات عدیده دیگری را نیز در پی خواهد داشت . از دیگر مزایای استفاده از این دستگاه ها صرف زمان بسیار اندک در مقایسه با روش های سنتی جهت تشخیص محل نشتی و ترکیدگی می باشد، دیگر مزایای این روش صرف هزینه کمترو جلوگیری از نم و رطوبت ساختمان می باشد.

متخصصان شرکت سریع کاران تاسیسات آماده اند تا در اسرع وقت پس از تماس شما جهت تشخیص ترکیدگی لوله در اقصی نقاط استان تهران و کرج حضور یافته و نسبت به تشخیص ترکیدگی لوله پاکدشت و نشتی لوله با دستگاه و بدون تخریب، رفع نم و رطوبت ناشی از ترکیدگی لوله ها، نم باران ،رفع بوی بد فاضلاب، رفع گرفتگی لوله با دستگاه (لوله بازکنی) و غیره اقدام نمایند.

هزینه تشخیص ترکیدگی لوله در پاکدشت چقدر است؟

هزینه تشخیص ترکیدگی لوله پاکدشت با دستگاه در با توجه به جنس لوله و نوع کار و متراژ جایی که باید بررسی شود متفاوت است و نشت یابی لوله با توجه به نوع کار شما قیمت داده میشود که البته ما تضمین میکنیم کمترین هزینه بابت تشخیص ترکیدگی لوله پاکدشت از مشتری گرفته شود و بعد از تماس ما به شما قیمت تشخیص ترکیدگی لوله و نشت یابی لوله را با توجه به مشکلتان می گوییم.

روش کار دستگاه نشت یاب لوله در پاکدشت به چه صورت است؟

احتمالا می خواهید بدانید که این دستگاه های چطور کار می کنند. خب پس باید با ما همراه باشید چون در این مطلب قصد داریم روش کار دستگاه های تشخیص ترکیدگی لوله پاکدشت را برای شما شرح دهیم. بعد از اتمام این مقاله نگاهتان در مورد این دستگاه ها تغییر خواهد کرد و حتما خواهان استفاده از آن خواهید شد. پس با ما همراه باشید.

شرکت های خدمات فنی بسیاری در کرج وجود دارد که اکثر آنها از دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله پاکدشت (مادون قرمز) استفاده می کنند. دستگاه های نشت یابی لوله آب در پاکدشت یا همان تشخیص ترکیدگی لوله دستگاههایی هستند که به وسیله آنها می توان محل ترکیدگی لوله را پیدا کرد. این شرکتها تبلیغات بسیاری نسبت به این خدمت خود یعنی تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه پاکدشت داشته اند و این باعث می شود که توجه بسیاری نسبت به دستگاه نشت یاب آب پیدا شود و این سوال به وجود آید که دستگاه نشت یاب لوله آب در پاکدشت چگونه کار می کند. اگر شما هم می خواهید بدانید دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله پاکدشت با دستگاه چیست و چگونه کار می کند با ما همراه باشید.

دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله پاکدشت

دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله پاکدشت

دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله دارای یک گیرنده و فرستنده امواج است که این گیرنده و فرستنده درون یک محفظه‌ای به شکل کپسول قرار دارند . این کپسول را باید بر روی لوله‌ها ، دیوارها یا مکان مورد نظر حرکت دهید تا فرسنده امواج خود را طرف هدف مورد نظر بفرستد و سپس امواج بازگشتی را دریافت کند . در این عملیات با روشهای خاص کامپیوتری توسط دستگاه نشت یاب ، وجود ترک و نشتی درون لوله‌ها آشکار می‌شود . درواقع روش کار کلی دستگاه نشت یاب یا دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله بر مبنای امواج است.

نشانه های ترکیدگی لوله در ساختمان

 • مبالغ قبوض آب به صورت غیر معمول بالاست
 • شنیدن صدای حرکت آب
 • پمپ های آب بیشتر از حد معمول کار می کنند.
 • کاهش فشار آب
 • شنیدن صدای حرکت آب
 • کنتور آب با وجود بسته بودن تمام شیرها همچنان در حال کار است.
 • چاله های فرو رفته در محوطه پارکینگ

چه چیزی‌هایی باعث بروز نشت و ترکیدگی لوله‌های آب می‌شوند؟

بسیاری از صاحب‌خانه‌ها فکر می‌کنند که چرا یک لوله به طور ناگهانی نشت می‌کند در صورتی که هیچ آسیب فیزیکی به لوله وارد نشده است. شرایط مختلف زیادی وجود دارند که می‌توانند باعث نشت و ترکیدگی لوله شوند. یکی از شایع‌ترین دلایل ترکیدگی لوله‌ها تغییر شدید در دما است. زمانی که دما تغییر می‌کند، آب در لوله‌ها منبسط و منقبض می‌شود.
وقتی زمستان است و لوله‌ها خیلی سرد هستند و ناگهان هجوم آب داغ از میان لوله‌ها عبور می‌کند، می‌تواند باعث شود که لوله دچار ترک شود. لوله‌های یخ زده همچنین می‌توانند به خاطر فشار ایجاد شده از درون لوله دچار ترکیدگی شوند. لوله‌ها همچنین زمانی که عمر بیشتری از آنها می‌گذرد می‌توانند دچار نشتی شوند. در طول عمر لوله‌ها، آن‌ها می‌توانند زنگ خورده و پوسیده شوند. این باعث می‌شود که نشت لوله به رشد خود ادامه دهد. اگر نشانه‌هایی از خوردگی در لوله‌ها مشاهده می‌کنید، مطمئن شوید که آن‌ها توسط لوله‌کش بلافاصله چک شوند.

گاهی اوقات ممکن است پیدا کردن محل نشت برای شما یا لوله کش شما مقدور نباشد. و همچنین می تواند به دلیل وجود موانعی مانند کف پوش ها، کاشی و سرامیک، دیوارها یا کابینت باشد. اینجا جایی است که تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در پاکدشت می تواند بیشتر مفید باشد چرا که تجهیزات تشخیص ترکیدگی لوله پاکدشت و نشت به صورت ویژه برای پیدا کردن محل نشتی در ساختمان بدون نیاز به هیچ گونه تخریبی طراحی شده اند.

خدمات شرکت در زمینه تشخیص ترکیدگی لوله

 • تشخیص ترکیدگی لوله پاکدشت و محل ترکیدگی لوله آب و فاضلاب با دستگاه نشت یاب
 • کلیه تعمیرات لوله کشی آب، پکیج، شوفاژ، فاضلاب و کلیه تغییرات و اصلاحات همانند تبدیل لوله کشی توکاربه روکار
 • نصب، تعویض و تبدیل انواع توالت های ایرانی و فرنگی
 • لوله کشی فاضلاب انواع توالت های فرنگی و سنتی
 • جرم گیری و باز کردن لوله های گرفته شده با دستگاه
 • برطرف کردن گرفتگی توالت با دستگاه
 • تشخیص ترکیدگی لوله در پاکدشت با دستگاه در سریع ترین زمان و کم ترین هزینه
 • رفع گرفتگی لوله ها با دستگاه تراکم هوا و فنرزنی
 • تشخیص ترکیدگی لوله پاکدشت و نشت یابی لوله های آب شوفاژ و موتورخانه با دستگاه
 • تشخیص علت و برطرف کردن بوی بد فاضلاب و سرویس بهداشتی
 • تشخیص نم و رطوبت کف، سقف، دیوارها با دستگاه
 • رفع نم دیوار، رفع نم توالت، رفع نم و لکه دیوار و سقف و غیره

تشخیص ترکیدگی و نشت یابی لوله آب با دستگاه در پاکدشت تا چه عمقی امکان پذیر است؟

عمقی که دستگاه های تشخیص ترکیدگی صوتی تشخیص می دهند تا 40 سانتی متر است.پس نباید انتظار تشخیص ترکیدگی لوله در اعماق بیشتر از 40 سانتی متر را از این دستگاه ها داشت، مگر اینکه میزان نشت لوله بسیار قابل توجه باشد و صوتی که ایجاد می کند از اعماق با دستگاه قابل تشخیص باشد . پس این دستگاه ها برای یافتن محل نشت در ساختمان ها قابل استفاده است و برای نشت های صنعتی و … روش های دیگری وجود دارد.

دقت تشخیص ترکیدگی لوله آب و نشت یابی پاکدشت چقدر است؟

دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله در پاکدشت یا محلی را پیدا نمی کنند یا اگر محل را پیدا کنند با دقت کمتر از 10 سانتی متر، نقطه ترک برداشته شده لوله را تشخیص می دهند. بنابراین اگر مصالح استفاده شده در ساختمان شما گران قیمت است بهترین راه این است که قبل از تخریب ساختمان، محل نقطه ای که نشت لوله آب از آنجا صورت می گیرد را با دستگاه یافته و سپس اقدام به تخریب همان نقطه کنید.
پس از نشت یابی لوله در پاکدشت و محل ترکیدگی لوله باید چکار کرد؟

پس از تشخیص تشخیص ترکیدگی لوله پاکدشت و پیدا کردن محل ترکیدگی لوله آب باید چکار کرد؟

نشت یابی لوله آب در پاکدشت

نشت یابی لوله آب در پاکدشت

اگر نم و رطوبت ایجاد شده در ساختمان شما در اثر نشت و ترکیدگی لوله آب بوجود آمده باشد ، باید قسمت سوراخ لوله پیدا شده و تعمیر شود . شاید نیاز به تعویض قسمتی از لوله کشی ساختمان خود داشته باشید . این قمست می تواند از چند سانتی متر تا چندین متر و در مواردی به تعویض کل لوله کشی ساختمان منجر بشود. حالا پس از اصلاح لوله کشی ساختمان، محل تخریب شده باید اصلاح بشود که این محل می تواند شامل کاشی کاری ، موزاییک کاری مجدد یا گچکاری و … باشد.

 • اطلاع رسانی آنلاین

  یکی دیگر از مهمترین خدمات شرکت سریع کاران مشاوره در زمینه خدمات دهی بصورت آنلاین و همچنین از طریق حضوری و تلفنی برای انجام کار می باشد

 • زمان بندی دقیق

  وقت شما گرانبها و ارزشمند است، ما با برنامه ریزی دقیق نسبت به انجام کار در کوتاه ترین زمان ممکن می پردازیم و نسبت به آن متعهد هستیم.

 • همفکری و مشارکت

  یکی از خدمات شرکت سریع کاران در انجام کار مشارکت و همفکری می باشد که در انجام پروژه های بزرگ برای انجام هر چه بهتر کارها با کارشناسان مشارکت می کند

 • رضایت مندی

  میزان رضایتمندی مشتریان گرامی از کار انجام شده اولین اولویت شرکت خدماتی و مهندسی سریع کاران می باشد که شعار ما رضایتمندی بیشتر = مشتری بیشتر

 • حق الزحمه

  نحوه پرداخت حق الزحمه و همچنین میزان پرداخت بصورت توافقی و بر اساس میزان کار انجام شده می باشد که ملاحظه رضایت قلبی و رعایت انصاف اولویت ماست.

 • پیشرو در موفقیت ها

  این شرکت با توجه به داشته افراد متخصص و با تجربه بیشترین موفقیت ها را کسب نموده است که این موضوع نشان دهنده میزان توجه ما می باشد.

 • سرعت انجام کار

  سرعت انجام کار یکی از مهمترین الویت ما در خدمات دهی می باشد این شرکت می کوشد تا کار را سریع انجام دهد ولی با بهترین کیفیت خدمات دهی

یکی از علل رایج مشاهده شده درزمان تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه ، فشار وارد بر بدنه آن خصوصا در لوله های آب است. شما همیشه باید در خانه خود به این نکته برای جلوگیری از ترکیدگی لوله ها توجه داشته باشید. در حقیقت وقتی لوله های آب مسدود می شوند، آب شروع به فشار آوردن بر بدنه می کند تا زمانی که لوله ها دیگر نمی توانند آن را تحمل کنند. اگر فشار آب کم در دوش، حمام و شیر آب هایتان وجود داشته باشد، این به این معنی است که یکی از لوله هایتان مسدود شده است. برای بررسی این موضوع میتوانید در خانه خود شیر آب را در وان حمام و آشپزخانه خود باز کنید؛ اگر فشار آب هنگامی که شیر دوم را باز می کنید کمتر بود، احتمال ترکیدگی لوله هایتان هست، چرا که یک لوله مسدود یا لوله نشتی در سیستم لوله منزل شما وجود دارد.

اگر بخواهیم دلایل رایج مشاهده شده در تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه را نام ببریم میتوانیم به وارد شدن فشار زیاد از طریق سیستم به لوله، ترکیدگی لوله به علت کهولت سن لوله یا وارد نمودن آسیبی عمدی به لوله اشاره نمود که یکی از مهم ترین دلایل ترکیدگی لوله یخ زدگی لوله ها در شرایط آب و هوای سرد محیط است.

آسیب دیدن یک لوله آن هم از نوع ترکیدگی لوله در سیستم اصلی چه در یک زمان کوتاه و چه در مدت زمانی طولانی ؛ بسیار می تواند خطرناک و ویرانگر باشد چرا که در یک خط لوله پشت سرهم ترکیدگی لوله به راحتی می تواند مردم را برای چند روز یا چند ماه بدون آب بگذارد یا حتی موجب بسته شدن راه و قطع اتصال مناطق شود و خسارت زیادی را به اموال محیط اطراف خود وارد کند درحالی که اگر زود اقدام کنیم براحتی با تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب میتوان از این فاجعه ها جلوگیری کرد.

 • مبلغ قبض آب بیش از حد نرمال باشد
 • در شب و زمان سکوت صدای آب به گوش برسد
 • بر روی دیوار لک و نم زدگی دیده شود
 • با افت فشار آب روبرو شویم
 • از سقف و دیوار آب چکه کند
 • بوی نم و رطوبت از یک قسمت خانه استشمام شود

استفاده از دستگاه های تشخیص ترکیدگی لوله مزایای بسیاری دارد که مهم ترین آن عدم تخریب بنا جهت تشخیص محل ترکیدگی می باشد که خود مشکلات عدیده دیگری را نیز در پی خواهد داشت . از دیگر مزایای استفاده از این دستگاه ها صرف زمان بسیار اندک در مقایسه با روش های سنتی جهت تشخیص محل نشتی و ترکیدگی می باشد ، دیگر مزایای این روش صرف هزینه کمترو جلوگیری از نم و رطوبت ساختمان می باشد.

 • دستگاه های حرارتی :

این نوع دستگاه که نوعی حرارت سنج محیطی می باشد با دارا بودن فیلترهای حرارتی مختلف امکان تشخیص نشتی و ترکیدگی لوله های آب ، لوله های موتورخانه ، لوله های پکیج و … را حتی از پشت دیوار و سطوح مختلف ممکن می سازد.

 • دستگاه های مادون قرمز :

این نوع از دستگاه ها برای تشخیص ترکیدگی لوله (نشت یابی لوله) در اعماق زمین بسیار مناسب هستند . روش کار این دستگاه ها بدین گونه است که دارای یه فرستنده و گیرنده ی امواج هستند که درون یک محفظه تعبیه شده اند ، این دستگاه با ارسال امواج و دریافت بازخورد آن ها از لوله ها محل دقیق نشتی و ترکیدگی لوله را بدون کوچک ترین تخریب شناسایی می کند.

کم آبی در بعضی موارد مربوط به لوله های آب ساختمان است که به دلایل مختلف از جمله زنگ زدگی لوله ها، رسوب مواد معدنی موجود در آب و خراش، شکستگی و ترکیدگی لوله می باشد، که بعضا نشتی آب کاملا مشهود و قابل رویت نمی باشد و منجر به خسارت های زیادی از جمله اتلاف آب در شرایط بحرانی کم آبی این روز ها و تحمل هزینه های سنگین مصرف آب می شود.

دلیل چکه کردن سینک ظرفشویی و دوش حمام، همیشه به آسانی پیدا نمی شود. مسدود شدن لوله ها و طراحی ضعیف لوله ها ، میتواند بخشی از دلایل فشار آب پایین باشد. یک فرد حرفه ای در لوله کشی آب قادر خواهد بود که اصل مشکل شما را شناسایی کند و یک راه حل مناسب را پیدا کند. تلاش برای کشف یک مشکل مربوط به فشار پایین میتواند به خانه و لوله های فاضلاب آسیب بزند.

پس با کمک گرفتن از دستگاه های نشت یاب برای هر گونه مشکلی در سیستم لوله کشی ساختمان از جمله ترکیدگی لوله و هر گونه شکستگی و حتی خراش هایی در سطح لوله که ممکن است منجر به نشتی نامحسوس آب شود، از تمحل هزینه های سنگین جلوگیری کنید.

گرم نشدن آب تنها به دلیل خرابی آبگرمکن نیست. نقص در گرمای آب میتواند از موضوعات مختلفی ناشی شده باشد که جزیی ترند یا مشکل بزرگی وجود دارد و هزینه زیادی میطلبد. حتی اگر مطمئن هستید که آبگرمکن مشکل دارد بهتر است از یک تعمیرکار آبگرمکن کمک بگیرید تا آسیبی به بخش های مختلف آن وارد نشود.

عمقی که دستگاه های تشخیص ترکیدگی صوتی تشخیص می دهند تا 40 سانتی متر است. پس نباید انتظار تشخیص ترکیدگی لوله در اعماق بیشتر از 40 سانتی متر را از این دستگاه ها داشت، مگر اینکه میزان نشت لوله بسیار قابل توجه باشد و صوتی که ایجاد می کند از اعماق با دستگاه قابل تشخیص باشد.

پس این دستگاه ها برای یافتن محل نشت در ساختمان ها قابل استفاده است و برای نشت های صنعتی و… روش های دیگری وجود دارد.دقت تشخیص ترکیدگی لوله آب و نشت یابی چقدر است؟این دستگاه یا محلی را پیدا نمی کند یا اگر محل را پیدا کند با دقت کمتر از 10 سانتی متر، نقطه ترک برداشته شده لوله را تشخیص می دهند. بنابراین اگر مصالح استفاده شده در ساختمان شما گران قیمت است بهترین راه این است که قبل از تخریب ساختمان، محل نقطه ای که نشت لوله آب از آنجا صورت می گیرد را با دستگاه یافته و سپس اقدام به تخریب همان نقطه کنید.

پس از نشت یابی محل ترکیدگی لوله ( تشخیص و پیدا کردن محل ترکیدگی لوله ) آب چه باید کرد؟اگر نم و رطوبت ایجاد شده در ساختمان شما در اثر نشت و ترکیدگی لوله آب بوجود آمده باشد، باید قسمت سوراخ لوله پیدا شده و تعمیر شود. شاید نیاز به تعویض قسمتی از لوله کشی ساختمان خود داشته باشید. این قمست می تواند از چند سانتی متر تا چندین متر و در مواردی به تعویض کل لوله کشی ساختمان منجر بشود. حالا پس از اصلاح لوله کشی ساختمان، محل تخریب شده باید اصلاح بشود که این محل می تواند شامل کاشی کاری، موزاییک کاری مجدد یا گچکاری و… باشد.

جهت تماس کلیک کنید